Angajare

Agentia Blue Travel  cu sediul în Cluj Napoca, specializat pe turism extern, touroperator pe Grecia,angajează agent de  în turism în biroul din Cluj Napoca.

Candidatul ideal:

  • experienţă în domeniul turismului sau relaţii cu publicul constituie un avantaj
  • cunoaşterea limbii engleze la nivel de conversație
  • operare calculator
  • personalitate motivată şi orientată spre clienţi
  • persoană flexibilă cu abilităţi bune de comunicare şi negociere
  • spirit de echipă, entuziasm,  intentia de a lucra, seriozitate si punctualitate
  • capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
  • rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt
  • orientare spre rezolvarea problemelor

Responsabilităţile postului:

  • conceperea, promovarea şi vânzarea pachetelor turistice
  • rezervarea biletelor de avion , rezervarea pachetelor turistice
  • întocmirea documentelor aferente rezervarii
  • consultanţă în turism pentru persoane fizice şi firme
  • activităţi financiare (întocmire de deconturi, urmarire plati, etc)
  • coordonarea diferitelor proiecte şi evenimente

Beneficiile postului:

  • salariu fix in primele 3 luni
  • posibilitate de promovare dupa primele 3 luni
  • participare la traininguri şi cursuri de specialitate
  • participare gratuită la infotripuri în străinătate
  • bonus de vacanță